>>7022215That's crazy to me. I buy bacon ends and piece for about 12 dollars for 3lbs, so easily two weeks worth or three, a giant jar of kimchi for 10 bucks, tortillas, eggs, tofu, italian sausage, onions, tomatoes, etc. Average week: Have kimchi jjigae with tofu, the bits and pieces replacing pork belly with egg, breakfasts are breakfast tacos or egg in the frame or typical fried egg etc, spaghetti with italian sausage, slow cook some beans and bacon with onion, maybe some skirt steak cooked up for philly cheesesteak or tacos, salad and baked potatoes, etc. I can't imagine spending 200 dollars a week, I spend 200 in a month. Glad you're cutting your budget though, you'll appreciate it.